زیرپورتال هرمزگان
منو اشیا عمودی
صفحه اصلی
اخبار
اخبار
اخبار آرشیوی
اخبار مناطق
اخبار مهم
بخشنامه
پروژه های بنیادین
جستجو
زمان دیجیتال سرور
سایتهای مرتبط
فایل ها
گزارش تصویری
متون عمومی
متون عمومی
متون عمومی
متون عمومی
مناسبت ها
منو
نظر سنجی
ورود کاربران
ورود کاربران
ورود کاربران
09:541391/8/14 يكشنبه
مرحله نهایی نخستین مسابقه برنامه نویسی دانش آموزی کشور درهرمزگان برگزارشد

مرحله نهایی نخستین دوره از مسابقه برنامه نویسی دانش آموزی کشور درقالب جشنواره فناوری اطلاعات وارتباطات با حضور رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش وجمعی از مسئولان کشوری واستانی به میزبانی هرمزگان دربندرعباس برگزارشد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پررش هرمزگان، رییس مرکز آمارو فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش دراین آیین گفت: در این مسابقه 63 دانش آموز دختر و پسر دوره متوسطه و راهنمایی درقالب 33 تیم برگزیده از 13 استان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

یوسف نوری افزود: در پایان این رقابت ها سه تیم از دوره راهنمایی و سه تیم از دوره متوسطه برگزیده می شوند و اسفندماه جاری در آیین اختتامیه جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات در تهران تجلیل می شوند.

وی درادامه بیان داشت: این مرکز همچنین مسابقاتی نیز در رشته های تولید محتوای الکترونیکی، بازی های رایانه ای، هنرهای دیجیتال، روبوکاپ و ایروکاپ با رقابت دانش آموزان درهمه دوره های تحصیلی و در رشته های وبلاگ نویسی و ایمیل برگزار می کند که دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی باهم به رقابت می پردازند.

رییس مرکز آمار وفناوری اطلاعات وارتباطات وزارت آموزش وپرورش اظهارداشت: مهلت ارسال آثار دانش آموزان به دبیرخانه این جشنواره پایان یافته و با ارزیابی در گروه های داوری، آثار برگزیده در مرحله کشوری در اسفندماه معرفی می شوند.

دبیرکمیته مسابقه برنامه نویسی رایانه دانش آموزی کشور نیز گفت: توجه ویژه وزارت آموزش وپرورش به فراگیری علم رایانه از سوی دانش آموزان واستفاده از تکنولوژی روز زمینه ایجاد رقابت سازنده را در بین دانش آموزان ایجاد کرده که این مسابقات نیز درراستای این اهداف و همچنین تشویق به نگرش علمی در بحث دانش روز رایانه برگزار گردید.

صادق عمرانی افزود: توانایی دانش آموزان در عرصه ی مقابله با حملات سایبری دشمن و به روز بودن اطلاعات دانش آموزان از دیگر اهداف این مسابقات می باشد.

وی بیان داشت: اولین و دومین مرحله نخستین جشنواره مسابقه برنامه نویسی دانش آموزی سراسر کشور به روش آنلاین به ترتیب در 15شهریور و 15مهرماه جاری با حضور 30 استان برگزار گردید و دوره نهایی نیز به میزبانی هرمزگان انجام می شود.

وی بیان داشت: درمجموع 63 نفر شامل 33 تیم از جمله 23 تیم متوسطه و 10 تیم راهنمایی از 13 استان کشور به این دوره از مسابقات راه یافتند که درپایان سه تیم به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

این مسئول درادامه با اشاره به رویکرد جدی وزارت آموزش وپرورش مبنی بر هوشمند سازی مدارس، این مهم را یکی از اهداف جدی نظام تعلیم وتربیت در راستای سند تحول بنیادین عنوان کرد.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان و رییس کمیته مسابقه برنامه نویسی رایانه دانش آموزی کشور نیز گفت: این مسابقه برای نخستین بار در کشور و به میزبانی هرمزگان برگزار گردید که دراین دوره از مسابقات63 نفر شامل 54 پسر و 9 دختر از 33 تیم منتخب دوره راهنمایی ومتوسطه کشور باهم به رقابت پرداختند.

احمد آخوندی افزود: این مسابقه در سه مرحله برگزار می شود که مرحله اول و دوم آن در شهریور و مهر امسال به صورت آنلاین برگزار شد و مرحله سوم به میزبانی هرمزگان برگزار گردید.

وی بیان داشت: این مسابقه یک روزه است و هشت کمیته برابر وظایف تعیین شده، برگزاری مرحله نهایی مسابقه را عهده دار هستند.

رییس کمیته مسابقات برنامه نویسی رایانه دانش آموزی کشور باتوجه به هفته پدافند غیرعامل و برگزاری مسابقه دراین هفته گفت: توانایی دانش آموزان درعرصه حملات مقابله با سایبری، افزایش مهارت واعتماد به نفس دانش آموزان درزمینه طراحی وتولید برنامه ها ونرم افزارهای رایانه ای ملی از جمله اهداف این مسابقات می باشد.

در پایان این مسابقات یک روزه در دوره راهنمایی (تیم آسمان) از استان خراسان رضوی با شرکت سید احمدرضا مرعشی و علیرضا قربان زاده نقاب رتبه اول و (تیم رنجرز) از خراسان رضوی با شرکت متین خواجوی و کیارش محمدی رتبه دوم و (تیم رایانویس) از استان تهران با شرکت سینا نادی رتبه سوم را کسب نمودند و در مقطع متوسطه گروه (تیم 23 )   از استان تهران با شرکت فرید یادگاریان و سید شایان حسینی رتبه اول و (تیم سالار) از استان یزد با شرکت سجاد دهقانی محمد آبادی و محمد هادی سالاری رتبه دوم و ( تیم ماتریکس) از استان تهران با شرکت عرفان علی محمدی و سروش عبادیان رتبه سوم را کسب نمودند.


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.