پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان
کدمطلب: m4cgTqs6      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۴:۱۸:۵۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۲۳
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:

ارتقاء صلاحیت های حرفه ای معلمان مهمترین راهبرد آموزشی دوره ابتدایی است/ 60معلم برتر دوره ابتدایی در جشنواره الگوی تدریس برتر تجلیل شدند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: ارتقاء صلاحیت های حرفه ای معلمان و دست یابی به الگوهای عملی مناسب تدریس از مهمترین راهبردهای آموزشی در دوره ابتدایی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ ایرج بیت اللهی در آیین تجلیل از 60 برگزیده جشنواره الگوی تدریس برتر دوره ابتدایی در بخش کارشناسان، مدیران، معاونین، آموزگاران وهمچنین دانشجویان رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان افزود: ارتقاء صلاحیت های حرفه ای معلمان و دست یابی به الگوهای عملی مناسب تدریس  از مهمترین راهبردهای آموزشی در دوره ابتدایی است که موفقیت و پیشرفت این دوره با وجود تغییرات کتب درسی، معلمان جدیدالاستخدام و فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان درسایه تقویت صلاحیت های حرفه ای معلمان ازطریق یک الگوی تدریس مناسب با استفاده ازروش های جدید قابل تحقق است.

وی ادامه داد: انتقال تجارب ارزنده معلمان ساعی وتوانمند با ارتباط سایرعلوم تدریس ازجمله علوم تربیتی وآموزشی روانشناسی عمومی و اجتماعی و رشد در اجرای تدریس تاثیر بسزایی دارد و به عنوان یک راهبرد در متن برنامه های آموزشی آموزش و پرورش استان است.

این مسوول همچنین با اشاره به استقبال خوب معلمان از این جشنواره، بیان داشت: جشنواره الگوی تدریس شامل دو بخش  تدریس ومقاله نویسی بود که از 18تجربه برتر نیز تجلیل شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش همچنین گفت: رویکرد تحولگرای آموزش و پرورش هرمزگان در بخش آموزشی، تکیه بر دانش روز و بهره گیری از تجارب برتر آموزشی است که خوشبختانه با وجود تیم کارآمد و صاحب تجربه در اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی  ابتدایی و همچنین حوزه ستادی آموزش ابتدایی در اداره کل  توانسته ایم به اهداف مهمی در این حوزه از جمله ارتقاء شاخص های آموزشی در دوره ابتدایی دست پیدا کنیم.

وی یادآورشد: یکی از سیاست های اجرایی آموزش و پرورش  استان در دوره ابتدایی، گسترش جشنواره های علمی آموزشی است که قطعا نتایج آن در تحقق اهداف سند تحول بنیادین موثر است.

در این مراسم همچنین استاد وکیلی، فرهنگی بازنشسته دانشگاه فرهنگیان و شاعر و نویسنده که صاحب تالیف کتاب کلاسهای چند پایه است، تجارب خود را در اختیار حاضران قرار داد.

 

 

                 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه