پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان هرمزگان
کدمطلب: daEa4zzQ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۱۴:۴۴:۰۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۵۶
آغاز طرح سنجش نوآموزان پیش دبستانی و دبستانی در استان هرمزگان

هاشمی پور: ۵۳ هزار نوآموز پیش دبستانی و پایه اولی در ۲۵ پایگاه مورد سنجش قرار خواهند گرفت

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان، از امروز بیستم خرداد، در 25 پایگاه سراسر استان هرمزگان آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، دانش هاشمی پور صبح امروز در آیین آغاز این طرح در دبستان دخترانه شاهد ناحیه دو بندرعباس، افزود: در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ تعداد 28 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و 25 هزار نوآموز پیش دبستانی و در مجموع ۵۳ هزار نوآموز در استان هرمزگان مورد سنجش قرارخواهند گرفت.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۷ هزار نفر دراین طرح شرکت کردند ، بیان داشت: این طرح تا پایان شهریورماه ادامه دارد و در هرمنطقه ی آموزش و پرورش، ابتدا پایه اولی ها و در ادامه پیش دبستانی ها سنجش خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: بیش از 207 نفرعامل اجرایی دراین طرح مشارکت دارند و امسال با پیش بینی همه جوانب، توجه جدی به رفاه حال اولیا و دانش آموزان شده است.

به گفته هاشمی پور؛ اولیاء با مراجعه به مدارس مورد نظر، پیش ثبت نام نموده و در ادامه برای ارزیابی کامل نوآموزخود برابر زمان تعیین شده باید اقدام نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: اولیاء محترم سنجش نوآموزان پیش دبستانی خود را جدی بگیرند و با مراجعه به مراکز پیش دبستانی و دریافت نوبت و مراجعه به پایگاه های سنجش در سطح استان، فرزندان خود را مورد ارزیابی و سنجش قراردهند.

هاشمی پور در ادامه با اشاره به اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شامل دو مرحله ارزیابی است، یادآورشد: مرحله مقدماتی شامل ارزیابی بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، ‌آمادگی تحصیلی،‌ اندازه گیری توده بدنی، وزن و قد، اختلالات دهان و دندان، جلدی و اوتیسم است.

وی با بیان اینکه مرحله معاینه بالینی و تخصصی بخش دیگری از این طرح است، اظهار داشت: در صورت مشکوک بودن به اختلال، نوآموز به مرحله تخصصی معرفی می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در پایان با بیان اینکه طرح سنجش با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان و با محوریت آموزش و پرورش استثنایی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: برای سنجش هر نوآموز مبلغ 200 هزار ریال در نظر گرفته شده است که این مبلغ در محل پایگاه سنجش از طریق دستگاه کارت خوان مستقیم به حساب های متمرکز درآمدهای اختصاصی سازمان استثنایی کشور واریز می شود و هیچ مبلغ دیگری از اولیاء دریافت نمی شود.

 

                         

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه